Osebno sem sicer vedno bil bolj na McGyver-jevi strani, ampak je Chuckov toaletni papir na koncu le prevagal. ;D
Ste že kdaj na Google-u probali najti Chucka Norrisa? Vabim vas, da v iskalno okno napišete "find Chuck Norris" in pritisnete Klik na srečo.
Pa še nekaj dejstev o Chucku Norrisu iz prve roke:
četrtek, 31. januar 2008
nedelja, 27. januar 2008
Introducing XPLOZION
Čas za nov post in po nekaj vmesnih, čas za nov post na temo glasbe. Preden pa nadaljujem s projekcijami velikih glasbenikov na blogu, tokrat začenjam predstavitev lastne glasbene dejavnosti in sicer sem za začetek izbral eno osnovnejših zasedb, v katerih delujem, vokalno skupino Xplozion.
Med vsemi prihajajočimi nastopi nas marca čaka nastop v Veliki dvorani Filharmonije, kjer bomo nastopili v sklopu Revije študentskih pevskih zborov. Prosili so nas za krajšo predstavitev skupine za programske liste in ker sem jo pravkar spisal, jo za predstavitev objavljam še na KombiNaciji.
"Niso vsi študentje, še manj so zbor – na Reviji študentskih pevskih zborov pozdravljamo vokalno skupino Xplozion! ;)
Mladostno-eksplozivna peterica je zasedba glasbenikov, ki so sicer izobraženi predvsem na inštrumentalnem področju, a so zvoke inštrumentov v stilu nekaterih velikih svetovnih a cappella skupin prenesli v vokalno izvedbo in izvajajo t.i. vocal play, osnovna zvrst pa je a cappella v sodobni preobleki.
Pevci so glasbeno, tudi a cappella, delovali že prej, ideja o novi skupini pa se je rodila jeseni 2006, ko so štirje pevci skupaj prepevali v zboru Perpetuum Jazzile. Skupina z imenom Xplozion se je sicer prvič pojavila kot točka show programa na festivalu Slovenska popevka, a je sprva mešano sestavo kmalu zamenjala izključno fantovska zasedba. Odkar skupina deluje, je v sklopu različnih prireditev nastopila na nekaterih priznanih slovenskih odrih (Križanke, Cankarjev dom, Gajo jazz club) in v nekaj oddajah na TV Slovenija (Zlatolaska, Dobro jutro). Večkrat je že sodelovala z Big Bandom RTV Slovenija, redno pa sodeluje z glasbenim producentom in aranžerjem Tomažem Kozlevčarjem.
Začeli so s priredbami svojih priljubljenih skladb in v prvi sezoni ustvarili raznolik repertoar, saj poleg "navadnih" izvajajo tudi gospel koncerte. Njihovi koncerti so tako mešanica ritmične popularne glasbe v plesnih ali soulovsko-jazzy obarvanih aranžmajih in gospel glasbe, kjer začutimo vplive, ob katerih so odrasli. V drugi sezoni svojemu dosedanjemu aranžerskemu delu dodajajo povsem avtorsko glasbo.
Xplozion so:
Nino Kozlevčar - tenor, bariton
Samo Kozlevčar - tenor
Simon Virtič - bariton, vokalni efekti
Matej Virtič - bas, ritem, vokalni efekti
Sašo Vrabič - ritem, tenor, vokalni efekti
[www.xplozion.tk]
[xplozion5@gmail.com]"
Osebno / Zanimivosti:
- Ime za skupino je prispeval velik mož slovenskega vokala Oto Pestner.
- Ko sem kot fantič sanjal o resni a cappella skupini, smo se z bratoma pogovarjali, kako bomo enkrat peli s Kozlevčarjema, saj sta se otroka člana legendarnih New Swingov zdela edina primerna družba za vrhunske vokalizacije.
- Sašo je car! Velika čast mi je, da imam priložnost sodelovati s tako raznovrstnim umetnikom.
- Simon, starejši brat, je itak moj glavni vzornik in kot zgleda, tudi dober učitelj (sej veš kaj pravijo o dobrih učiteljih in njihovih še boljših učencih ;D).
- Vincenc Strnad nas ne prenaša - še dobro, da smo avto-mobilni! ;D
Pozdrav za Naturally 7 ("Get away Jordan" theme)
Za več informacij in glasbe ste vabljeni na obisk v našem virtualnem domu na Xplozionovi 5!
sreda, 23. januar 2008
Muzeji povezujemo: ADVENTISTI
Včeraj smo s priložnostno zasedbo News Wing Quartet popestrili program ob otvoritvi razstave "Krščanska adventistična cerkev v Mestnem muzeju Ljubljana" v sklopu projekta Muzeji povezujemo. Zapeli smo dve pesmi, najprej 'Gospel Medley', ob samem zaključku prireditve pa še 'Naj gorijo majhne lučke'.
Ob otvoritvi je avtorica projekta Janja Rebolj povedala: "Spoznavanje veča medsebojno razumevanje in spoštovanje različnosti. Mestni muzej Ljubljana želi v prenovljeni palači ponuditi prostor in s svojim delom prispevati tudi k tej tematiki in tako vplivati na boljše poznavanje drugačnosti v prestolnici, ki naj prinese kvalitetnejše in strpnejše sobivanje." V sklopu projekta različne verske skupnosti z razstavo predstavijo bistvene sestavine njihovega prepričanja, verovanja, vsakodnevnega življenja in praznikov. V teh dneh se bodo tako predstavili adventisti, ki letos obeležujejo 100. obletnico prisotnosti na slovenskem. Ta obletnica pa sovpada s še eno pomembno obletnico, saj letos mineva 500 let od rojstva osrednje osebnosti reformacije na slovenskem, Primoža Trubarja.
Če vas je kdaj zanimalo, kako izgleda sodoben protestantizem, ki vključuje priznavanje avtoritete učenju osrednje knjige krščanskega sveta, je obisk v Mestnem muzeju idealna priložnost, da se seznanite s to manj znano versko skupnostjo, ki že stoletje uspešno soustvarja multiversko okolje pri nas. Muzej je s pomočjo študijske skupine v sodelovanju z upravo cerkve pripravil pregledno razstavo s pestrim kulturnim programom - več informacij o samem dogajanju lahko najdete na povezavi Muzeji povezujemo: ADVENTISTI.
Osebno / Zanimivosti:
- Pionir adventizma na slovenskem je bil Albin Močnik, dedek vsem bolje znanega Anžeja Dežana.
- Adventisti na bogoslužjih in nasploh v življenju dajejo velik pomen glasbi. Tako deluje kar nekaj glasbenih skupin in solistov, ki so tudi širše znane in med glasbenimi ustvarjalci po kvaliteti segajo v sam svetovni vrh. Naj naštejem samo nekaj najbolj prepoznavnih: Take 6, Naturally 7, Heritage Singers, Faith First, Wintley Phipps, Brian McKnight, Traces, Virtue, The London Adventist Chorale.
- Ozzy Osbourne je eden tistih, ki so nekdaj bili adventisti, pa jim potem ta identiteta zaradi svoje specifike ni več najbolj ustrezala. Od tod verjetno izvira tudi ime skupine Black Sabbath (šabat je judovska sobota, ob stvarjenju posvečen 7. dan, ki se ga adventisti po svetopisemskem izročilu še danes spominjajo).
- Med "pomembnimi" adventisti naj izpostavim Dr. Bena Carsona, ki je prvi uspešno operiral z glavama zraščena siamska dvojčka. Življenje in delo tega izjemnega človeka je opisano v knjigi Gifted Hands.
- Zdrav način življenja, ki ga prakticirajo adventisti, omogoča daljše in kakovostnejše življenje. O tem je pred kratkim pisala tudi revija National Geographic.
- V Ljubljani deluje študentski aktiv, ki v okviru skupine Free4U organizira različne vsebine za študente - svetonazorsko zelo neobremenjeno in zastonj seveda.
- Adventisti si prizadevajo za boljši svet, ki sprejema drugačnost in stremi k višjim idealom od materialnih. Ljubijo Boga in svoje bližnje, pomoč soljudem pa je ena od pomembnejših dejavnosti cerkve (ADRA).
- Tudi sam sem član Adventistične cerkve in redno obiskujem bogoslužja v krajevni cerkvi v Celju.
- Še dobro, da adventistični duhovniki živijo aktivno zakonsko življenje, saj me v nasprotnem primeru sploh ne bi bilo. Oba dedka sta namreč upokojena pridigarja.
Povezave:
(Mestni muzej v Ljubljani)
(Krščanska adventistična cerkev)
ponedeljek, 21. januar 2008
Slovenijo čutim vs. Calgonit
"Močna znamka je najmočnejše tržno orodje sodobnih držav, ki se soočajo z vse večjo konkurenco," sporočajo z ministrstva za gospodarstvo. "Tudi Slovenija bo sedaj v tem oziru uspešnejša, saj smo dobili novo znamko - znamko Slovenije, z imenom Slovenijo čutim."
Dejstvo je, da je Slovenija predolgo čakala na primerno promoviranje naše turistične in celostne ponudbe. Lahko se sicer spomnimo nekaj bolj ali manj uspešnih poskusov v zadnjih letih - še najbolj uspešen se seveda zdi spor z Avstrijci in Hrvati zaradi Lipicancev. Tudi z večnimi spori s Hrvaško glede morja smo svetu povedali, da ga imamo, morje namreč, če že ne razuma.
Kar se sosednje Hrvaške tiče, mislim, da bi se od nje lahko veliko naučili, če ne drugje pa bi si jo za zgled lahko vzeli vsaj na področju turistične promocije.
No, kar se resne promocije tiče, nas je pred nekaj leti presenetil predstavitveni spot A Diversity to Discover (klikni za ogled), ki se mi osebno niti ne zdi slab, je pa res, da bi ob zares visokih zneskih, ki so bili porabljeni pri tem projektu, lahko bil tudi boljši. Predvsem pa bi za uspešno promocijo potrebovali močno in enotno geslo.
Verjetno so tako razmišljali tudi na ministrstvu, ko so po dolgoletnem delu in mučnih projektih na koncu na dan prišli z geslom "I FEEL sLOVEnija". Te LOVE v sLOVEniji se je sicer že prej zavedal skoraj vsak slovenski opismenjenec, ko pa jo je za promocijo novega Twinga (twINgo sLOVEnija) uporabil Renault, je naenkrat na dlani bilo novo, povsem novo geslo.
No, tako smo prišli do močnega gesla, ki smo ga prej pogrešali. A kaj, ko je Slovenstvo tako zaPito, da sproti pozablja vse dobro in smo tako kljub dobremu geslu zdaj pozabili na primerno ozadje. Saj, kaj pa je bolj prepričljivo pri promociji države z neštetimi naravnimi danostmi, ki se na tako majhnem prostoru šibi pod vso lepoto stvarstva, kot pa reklama za Calgonit?!
Moram priznati, da je čistilno sredstvo res prva asociacija, ko pomislim na Slovenijo in mislim, da se s tem vsi zelo lahko poistovetimo, kajneda? In če novo geslo v angleščini sporoča, da čutim ljubezen, smo v slovenščini to ljubezen zamenjali za čistočo, sumim pa, da so z jo čutim ciljali na ostanek aloe vere, kot naslednjega dodatka Calgonitovim izdelkom, saj so znanstveniki dognali, da je mehanizem pomivalnih strojev zelo občutljiv - celo bolj od kože na vaših rokah.
Z ministrstva pa še sporočajo, da je v izdelavi nov spletni naslov z uporabnimi informacijami glede naravnih in kulturnih znamenitosti kot tudi turistične ponudbe.
Nov naslov Ministrstva za gospodarstvo:
Igraj in spoznaj Slovenijo: (tudi brez prijave lahko obiščete nekatere slovenske turistične zanimivosti in klepetate s prijatelji!)
Dejstvo je, da je Slovenija predolgo čakala na primerno promoviranje naše turistične in celostne ponudbe. Lahko se sicer spomnimo nekaj bolj ali manj uspešnih poskusov v zadnjih letih - še najbolj uspešen se seveda zdi spor z Avstrijci in Hrvati zaradi Lipicancev. Tudi z večnimi spori s Hrvaško glede morja smo svetu povedali, da ga imamo, morje namreč, če že ne razuma.
Kar se sosednje Hrvaške tiče, mislim, da bi se od nje lahko veliko naučili, če ne drugje pa bi si jo za zgled lahko vzeli vsaj na področju turistične promocije.
No, kar se resne promocije tiče, nas je pred nekaj leti presenetil predstavitveni spot A Diversity to Discover (klikni za ogled), ki se mi osebno niti ne zdi slab, je pa res, da bi ob zares visokih zneskih, ki so bili porabljeni pri tem projektu, lahko bil tudi boljši. Predvsem pa bi za uspešno promocijo potrebovali močno in enotno geslo.
Verjetno so tako razmišljali tudi na ministrstvu, ko so po dolgoletnem delu in mučnih projektih na koncu na dan prišli z geslom "I FEEL sLOVEnija". Te LOVE v sLOVEniji se je sicer že prej zavedal skoraj vsak slovenski opismenjenec, ko pa jo je za promocijo novega Twinga (twINgo sLOVEnija) uporabil Renault, je naenkrat na dlani bilo novo, povsem novo geslo.
No, tako smo prišli do močnega gesla, ki smo ga prej pogrešali. A kaj, ko je Slovenstvo tako zaPito, da sproti pozablja vse dobro in smo tako kljub dobremu geslu zdaj pozabili na primerno ozadje. Saj, kaj pa je bolj prepričljivo pri promociji države z neštetimi naravnimi danostmi, ki se na tako majhnem prostoru šibi pod vso lepoto stvarstva, kot pa reklama za Calgonit?!
Moram priznati, da je čistilno sredstvo res prva asociacija, ko pomislim na Slovenijo in mislim, da se s tem vsi zelo lahko poistovetimo, kajneda? In če novo geslo v angleščini sporoča, da čutim ljubezen, smo v slovenščini to ljubezen zamenjali za čistočo, sumim pa, da so z jo čutim ciljali na ostanek aloe vere, kot naslednjega dodatka Calgonitovim izdelkom, saj so znanstveniki dognali, da je mehanizem pomivalnih strojev zelo občutljiv - celo bolj od kože na vaših rokah.
Z ministrstva pa še sporočajo, da je v izdelavi nov spletni naslov z uporabnimi informacijami glede naravnih in kulturnih znamenitosti kot tudi turistične ponudbe.
Nov naslov Ministrstva za gospodarstvo:
Igraj in spoznaj Slovenijo: (tudi brez prijave lahko obiščete nekatere slovenske turistične zanimivosti in klepetate s prijatelji!)
torek, 15. januar 2008
Aperion gre naprej!
Opazil sem, da se lotevam glasbenih ustvarjalcev izmenoma, tuji - domači, sicer pa ne vem, kako sem lahko pozabil na bivše domače ;D in bodoče tuje(?!).
Aperion je zasedba, ki jo spremljam že vrsto let, saj je njen ustanovni član bil moj sošolec v gimnaziji. V tistih letih je Črt še iskal pravo KombiNacijo članov in kot je videti, jo je naposled le našel.
V soboto se je skupina po zmagi na slovenskem delu tekmovanja International Live Award (po nekaj krogih tekmovanja so na koncu opravili z vso, sicer močno, domačo konkurenco in se tako, kot ena od treh skupin, uvrstili v nadaljni boj za zmago in lepe nagrade) zdaj v četrtfinalu na Dunaju pomerila s šestimi skupinami iz Avstrije, Madžarske in s Slovaške. S seboj so pripeljali spremstvo (58 sopotnikov na avtobusu), ki je v nastopih zelo uživalo, ko pa je nastopila skupina Aperion, je Planet Music dobesedno eksplodiral. Vse je pokalo od energije. To je začutila tudi žirija, ki je nastop skupine zelo dobro ocenila, skupaj z glasovi publike pa je na koncu skupina zasedla drugo mesto in se skupaj s še dvema skupinama uvrstila v polfinale. Kot zanimivost naj omenim, da se kljub domačemu terenu nobeni od štirih domačih skupin ni uspelo uvrstiti dalje.
Posebnost glasbe, ki jo ustvarja sodelovanje sedmih šolanih posameznikov, je v tem, da združujejo dve osnovni zvrsti, moderen hard-rock/metal in klasiko. Tako je standardna rock zasedba oplemenitena z violo, violončelom in flavto (+frulico), pevkina interpretacija pa dve zvrsti prefinjeno zaorkoži v udarno klasiko oz. blagozvočen metal. Naj pa za občutek ekperimentalnosti in raznovrstnosti omenim še didgeridoo, ki na določenih mestih doda spet novo razsežnost edinstvenemu zvoku Aperiona. Vsekakor posebnost, ki ji je vredno prisluhniti.
Sicer pa je skupina Aperion verjetno skupina, ki ji me je uspelo največkrat pozitivno presenetiti. To pa zato, ker ne glede na to, kako odlično zvenijo, naslednjič zvenijo še boljše. In res ne vem, do kam še lahko gredo, ker so nazadnje zveneli skoraj popolno!
Aperion: Ü (uraden videospot)
Osebno/Informacije:
- Še dobro, da je skupina Essentia (bivši Stillborn) na koncertni pavzi, ker sicer vprašanje, če bi jim uspelo tako enostavno nizati vse te zmage. ;D
- Tina, kmalu ti prinesem zapiske.
- Na polfinale Live Awarda bosta marca skupino spremljala dva avtobusa - zagotovite si svoje mesto in jim pomagajte do finala! (Pot na Dunaj in nazaj, ogled centra mesta, koncert - smešno poceni)
- Naslednji koncert skupine bo 21.1.2008 ob 21.00 v Orto baru v Ljubljani (s predskupino Morannon, vstopnine ni!).
Oglejte si spletno stran skupine Aperion!
Aperion na myspace-u
petek, 11. januar 2008
The Real Bass
The Real Bass oz. Anders Jalkéus je basist vokalne skupine The Real Group. Gre za švedsko zasedbo, ki med vokalnimi zaseda zavidljivo mesto, saj gre brez dvoma za eno najodličnejših vokalnih skupin sploh.
Skupina deluje od leta 1984, kot svoj glavni vir navdiha pa člani navajajo glasbo Bobbyja McFerrina. Osebno sicer menim, da je v njihovi glasbi čutiti predvsem vpliv nekaterih pionirskih a cappella skupin, na primer The Singers Unlimited. Do odlične glasbe skupine TRG je tako prišlo z mešanico klasične a cappelle z veliko mero glasbene razigranosti in improvizatorne narave po Bobbyjevem vzoru. TRG je mešana zasedba treh moških in dveh žensk, ki z eno spremembo v zasedbi (originalno sopranistko Margareto je zamenjala prej nadomestna pevka Johanna) deluje še danes. V vseh teh letih je skupina nanizala več kot 2000 nastopov v mnogih državah po vsem svetu. Izdali so 12 albumov na Švedskem in nekaj albumov drugje. Veljajo za eno najbolj prodajanih a cappella skupin, nekaj let so po prodaji ploščkov bili celo na prvem mestu. Za skupino je značilen prijeten jazz s pridihom lahkotnega popa, včasih rocka, pogosto pa uporabijo tudi povsem nepričakovane motive.
Z družbo sem imel priložnost skupino slišati na njihovem koncertu v sklopu festivala "Vocal Jazz Summit" v Mainzu leta 2005. S tem je bila izpolnjena ena mojih velikih želja, saj mi niso dali miru, odkar sem prvič slišal njihovo glasbo. Zgornja fotografija pa ni bila posneta na tem koncertu, ampak sem se z enim najpomembnejših vzornikov na vokalnem basu imel priložnost pogovoriti na letošnjem tekmovanju a cappella skupin Vokal Total v Grazu, kjer je The Real Bass bil v vlogi strokovnjaka v žiriji. Kot zaljubljenec v glasbo skupine TRG sem za skupino Xplozion pred kratkim spisal eno meni najljubših "Walking Down The Street".
Walking Down The Street v originalni izvedbi:
Obiščite spletno stran skupine The Real Group!
četrtek, 10. januar 2008
Coolejga s faxa
Naslednja noviteta, ki mi te dni preko ušes polni glavo je Trkajeva nova plata Rapostol. Sicer nisem veliki spremljevalec slovenske rap / hip-hop scene, ampak vsakič ko si ogledam 8mile me vrne v mladostniška leta, ko smo po Alienovem vplivu naenkrat vsi ratali raperji. Z bratoma smo nardili tud nekaj rap komadov, z enim sva s sošolcem nastopila celo na šolskih karaokah - to je blo smeha ;D... In ko sem se prejšnji teden tako spet nalezel Eminemovega freestyleanja, sem namesto izražanja s KlemenKlemen nastavkom raje preveril kaj se godi pri naših rimobruhcih.
Pred časom v Ljubljani nismo mogli mimo Zlatkovega "Svet je lep". Ko sem se vprašal: "S Fužin lahko pride kaj dobrega?" je bila prva asociacija vprašanje o Jezusu iz Nazareta - Natánael mu je dejal: »Iz Nazareta more biti kaj dobrega?« Filip mu je rekel: »Pridi in poglej!« In na Fužinah smo ponosni.
Še preden pa se je prah novega albuma uspel poleči, je svet ugledal tudi nov Trkajev izdelek, ki nas, razen pozitivno, ni presenetil. Še vedno je pozitivec brez mej, razmišljujoč romantik, globokoumen teolog. Osebno mi je na albumu zelo všeč glasbeno ozadje, ki je pri izdelkih te zvrsti nemalokrat nezanimivo, enolično in brez pravih idej. No, Trkaju in sodelavcem le-teh pri izdelavi albuma ni manjkalo. Če bi ga opredelil, bi vsaj za polovico pesmi uporabil izraz visokomeščansko, v tistem neokrnjenem smislu, iz časov po katerih tožimo vsi, ki kljub temu, da ga sami nismo doživeli, pogrešamo tisti prefinjen pojem mesta. Ta visokomeščanskost je pomešana z okusno sodobnostjo, ki prevlada na drugih mestih. Poleg dobrega sporočila in nauka zdaj že zrelejšega raperja pa mi je zelo všeč gostovanje drugih raperjev, ki jih je povabil k sodelovanju. Rime so prikovali tako nekateri priznani kot tudi nekateri nepriznani oz. manj uveljavljeni domači raperji. Od drugih sodelovanj pa naj omenim Omarja Naberja. Vsekakor priporočam poslušanje in nakup - pohvalno cedejček ni precenjen in si ga lahko (po pošti še ceneje) privoščimo vsi, namesto 2l mleka recimo.
Vzamem osebno:
- Odkar sem na Trkajevem koncertu v Rogaški Slatini pred nekaj leti bil razočaran nad njegovim beatboxerjem še vedno čakam, da me bo nekje opazil in me povabil k sodelovanju.
- Bratec Kristjan je Trkajevemu izjemnemu freestyleu že nekajkrat nudil beatbox podlago (js pa sm premal na faxu, da bi se mi kaj takega lahk zgodilo ;D ).
- Omar mi je sicer ok pevec, mi pa do zdaj najbolš zveni na komadu Ni več tko z Rapostola, dejansko je manj včasih več...
- Ljubosumen sem na Trkaja, ker moja lubica Urša pravi, da na komadu Pleš ful sexi reče "Ti si moja klasika".
Poučno:
Zlatko live - svaka čast za tako spremlavo (Manuel na drumsih):
Obiščite Trkajev blog!
Don't understand a word but want to read about Rapostol? Visit Teja's blog.
Pred časom v Ljubljani nismo mogli mimo Zlatkovega "Svet je lep". Ko sem se vprašal: "S Fužin lahko pride kaj dobrega?" je bila prva asociacija vprašanje o Jezusu iz Nazareta - Natánael mu je dejal: »Iz Nazareta more biti kaj dobrega?« Filip mu je rekel: »Pridi in poglej!« In na Fužinah smo ponosni.
Še preden pa se je prah novega albuma uspel poleči, je svet ugledal tudi nov Trkajev izdelek, ki nas, razen pozitivno, ni presenetil. Še vedno je pozitivec brez mej, razmišljujoč romantik, globokoumen teolog. Osebno mi je na albumu zelo všeč glasbeno ozadje, ki je pri izdelkih te zvrsti nemalokrat nezanimivo, enolično in brez pravih idej. No, Trkaju in sodelavcem le-teh pri izdelavi albuma ni manjkalo. Če bi ga opredelil, bi vsaj za polovico pesmi uporabil izraz visokomeščansko, v tistem neokrnjenem smislu, iz časov po katerih tožimo vsi, ki kljub temu, da ga sami nismo doživeli, pogrešamo tisti prefinjen pojem mesta. Ta visokomeščanskost je pomešana z okusno sodobnostjo, ki prevlada na drugih mestih. Poleg dobrega sporočila in nauka zdaj že zrelejšega raperja pa mi je zelo všeč gostovanje drugih raperjev, ki jih je povabil k sodelovanju. Rime so prikovali tako nekateri priznani kot tudi nekateri nepriznani oz. manj uveljavljeni domači raperji. Od drugih sodelovanj pa naj omenim Omarja Naberja. Vsekakor priporočam poslušanje in nakup - pohvalno cedejček ni precenjen in si ga lahko (po pošti še ceneje) privoščimo vsi, namesto 2l mleka recimo.
Vzamem osebno:
- Odkar sem na Trkajevem koncertu v Rogaški Slatini pred nekaj leti bil razočaran nad njegovim beatboxerjem še vedno čakam, da me bo nekje opazil in me povabil k sodelovanju.
- Bratec Kristjan je Trkajevemu izjemnemu freestyleu že nekajkrat nudil beatbox podlago (js pa sm premal na faxu, da bi se mi kaj takega lahk zgodilo ;D ).
- Omar mi je sicer ok pevec, mi pa do zdaj najbolš zveni na komadu Ni več tko z Rapostola, dejansko je manj včasih več...
- Ljubosumen sem na Trkaja, ker moja lubica Urša pravi, da na komadu Pleš ful sexi reče "Ti si moja klasika".
Poučno:
Zlatko live - svaka čast za tako spremlavo (Manuel na drumsih):
Obiščite Trkajev blog!
Don't understand a word but want to read about Rapostol? Visit Teja's blog.
Spyro Gyra
No lepo, tu so prvi komentarji, ti povzročijo zadovoljstvo in sprožijo nove objave, te pa spet nove komentarje... - hvala vsem, ki ste si vzeli čas in za trenutek vstopili v svet KombiNacije.
Sicer sem že en čas v obdobju nekega čudnega čutenja, pa sem tudi za pisanje dokaj nerazpoložen. Dobre novoletne odločitve se še niso prijele v tej meri, da bi naredile kakšno spremembo na bolje, ampak saj je šele par dni. No, posrano ljubljansko vreme je eden glavnih krivcev, ena redkih stvari, ki me tudi v takih trenutkih ponese na lepše pa je seveda glasba.
Te dni tako med drugim poslušam najnovejši album skupine Spyro Gyra "Good To Go-Go". Zasedba kljub menjavi bobnarja (v razmeroma kratkem času se je na tem mestu zamenjalo že nekaj sicer izvrstnih grooverjev) ostaja zvesta svojemu zvoku, Bonny B pa s svojimi za tipičen jazz dokaj pre-udarnimi ritmi ohranja prepoznaven groove Spyro Gyre, ki je nezatežen, poskočen in vseskozi zelo kontemporalen (kdor pozna glasbo skupine se bo verjetno nasmehnil ob izrazu "porno jazz", s katerim v našem krogu označimo njihov stil). Produkcija je spet primerno odlična. Posebnost so vokali pri nekaj pesmih, sicer pa je na albumu 12 pesmi, za katere bi lahko rekel, da razen novega bobnarja ne ponudijo veliko novega, a je za vse ljubitelje glasbe skupine to povsem dovolj. Sam skupino spremljam že nekaj let, imam nekaj njihovih albumov, doživel pa sem jih tudi že v živo in sicer v Nemčiji pred dvema letoma. Odkril sem jih preko Jayevega gostovanja pri nekdaj moji najljubši skupini Dream Theater, ki jim je posnel nekaj izjemnih sax solotov. Kot zanimivost naj dodam, da je moja prva resna priredba za vokalno zasedbo bila pesem prav te skupine, šlo je za obdelavo pesmi Feelin' Fine z albuma In Modern Times, premierno pa je bila predstavljena s predskupino na koncertu Naturally 7 v Slovenskih Konjicah leta 2006.
Za predstavitev skupine sem izbral venček tipičnih; če pozorno spremljate boste sicer že pri najavi ugotovili, da igrajo na playback, ampak tudi playback je moral nekdo posnet. ;) Pa prijetno poslušanje!
Spletna stran skupine Spyro Gyra
Sicer sem že en čas v obdobju nekega čudnega čutenja, pa sem tudi za pisanje dokaj nerazpoložen. Dobre novoletne odločitve se še niso prijele v tej meri, da bi naredile kakšno spremembo na bolje, ampak saj je šele par dni. No, posrano ljubljansko vreme je eden glavnih krivcev, ena redkih stvari, ki me tudi v takih trenutkih ponese na lepše pa je seveda glasba.
Te dni tako med drugim poslušam najnovejši album skupine Spyro Gyra "Good To Go-Go". Zasedba kljub menjavi bobnarja (v razmeroma kratkem času se je na tem mestu zamenjalo že nekaj sicer izvrstnih grooverjev) ostaja zvesta svojemu zvoku, Bonny B pa s svojimi za tipičen jazz dokaj pre-udarnimi ritmi ohranja prepoznaven groove Spyro Gyre, ki je nezatežen, poskočen in vseskozi zelo kontemporalen (kdor pozna glasbo skupine se bo verjetno nasmehnil ob izrazu "porno jazz", s katerim v našem krogu označimo njihov stil). Produkcija je spet primerno odlična. Posebnost so vokali pri nekaj pesmih, sicer pa je na albumu 12 pesmi, za katere bi lahko rekel, da razen novega bobnarja ne ponudijo veliko novega, a je za vse ljubitelje glasbe skupine to povsem dovolj. Sam skupino spremljam že nekaj let, imam nekaj njihovih albumov, doživel pa sem jih tudi že v živo in sicer v Nemčiji pred dvema letoma. Odkril sem jih preko Jayevega gostovanja pri nekdaj moji najljubši skupini Dream Theater, ki jim je posnel nekaj izjemnih sax solotov. Kot zanimivost naj dodam, da je moja prva resna priredba za vokalno zasedbo bila pesem prav te skupine, šlo je za obdelavo pesmi Feelin' Fine z albuma In Modern Times, premierno pa je bila predstavljena s predskupino na koncertu Naturally 7 v Slovenskih Konjicah leta 2006.
Za predstavitev skupine sem izbral venček tipičnih; če pozorno spremljate boste sicer že pri najavi ugotovili, da igrajo na playback, ampak tudi playback je moral nekdo posnet. ;) Pa prijetno poslušanje!
Spletna stran skupine Spyro Gyra
torek, 8. januar 2008
DRUMa 'N 'BASSement
KombiNacija počasi dobiva končno začetno obliko, dodal sem nekaj osnovnih povezav, čas pa je tudi za kakšno objavo. No, preden pa se čisto zares vržem v redno objavljanje, prilagam povezavo do mojega alternativnega bloga, ki pa z nastopom KombiNacije odhaja v drugi plan. Sčasoma se je na njem nabralo kar nekaj zanimivosti, predvsem glede moje glasbene dejavnosti, tako da vas vabim, da med preletom mojega DRUMa 'N 'BASSement profila odkrijete kakšno, ki bi utegnila zanimati vas.
myspace/drum39n39bass
blog.myspace.com/drum39n39bass
myspace/drum39n39bass
blog.myspace.com/drum39n39bass
četrtek, 3. januar 2008
Uvod v KombiNacijo
Evangelij po Mateju 1,1-3+14
"V začetku je bilo meso in meso je bilo v materi in meso je bilo mati. To je bilo v začetku pri materi. Vse je nastalo po njem in brez njega ni nastalo nič, kar je nastalo.
In meso je postalo beseda in se naselilo na spletu."
Želja po sporočanju je in do sedaj sem jo uspešno uresničeval na blogu mojega myspace prostora. Vendar, kot je iz mesa zrasla beseda, je beseda rasla naprej in sčasoma prerasla myspaceovske zmogljivosti. Tako z novim letom odpiram novo poglavje z novim naslovom "KombiNacija". Razlog za tak naslov je po eni strani ta, da bo tukaj moč brati kombinacijo vsega kar sem, čutim, počnem in podobnega, po drugi strani pa kot izraz sočutenja s "kombi nacijo" in z miselnostjo časa, ko so se naši starši s VW kombiji prevažali po sproščenem svetom. Vi, dragi bralci in cenjene bralke, pa ste iskreno vabljeni s svojimi komentarji soustvarjat neobremenjen svet KombiNacije.
"V začetku je bilo meso in meso je bilo v materi in meso je bilo mati. To je bilo v začetku pri materi. Vse je nastalo po njem in brez njega ni nastalo nič, kar je nastalo.
In meso je postalo beseda in se naselilo na spletu."
Želja po sporočanju je in do sedaj sem jo uspešno uresničeval na blogu mojega myspace prostora. Vendar, kot je iz mesa zrasla beseda, je beseda rasla naprej in sčasoma prerasla myspaceovske zmogljivosti. Tako z novim letom odpiram novo poglavje z novim naslovom "KombiNacija". Razlog za tak naslov je po eni strani ta, da bo tukaj moč brati kombinacijo vsega kar sem, čutim, počnem in podobnega, po drugi strani pa kot izraz sočutenja s "kombi nacijo" in z miselnostjo časa, ko so se naši starši s VW kombiji prevažali po sproščenem svetom. Vi, dragi bralci in cenjene bralke, pa ste iskreno vabljeni s svojimi komentarji soustvarjat neobremenjen svet KombiNacije.
Naročite se na:
Objave (Atom)